Корисни савети

Правила за стони тенис

Нормал.дотм 0 0 1 380 2167 експерт 18 4 2661 12,0 0 нетачно 18 пт 18 пт 0 0 лажно нетачно лажно

Тренутно, према правилима игре у стони тенис меч се састоји од седам игара, може се завршити и раније, један играч мора имати најмање четири победе. Такође, свака игра мора да достигне једанаест бодова. Ако је резултат игре у једној игри 10:10, игра се сет са вишим нижим. У овом сету морате да освојите два гола заредом. Без неуспеха, после сваке игре, играчи мењају страну, у седмој игри, после пете лопте, такође се мењају.

Постоји листа главних грешака због којих се победнички поен додељује противнику:

- неправилан сервис рекетом (лопта није бачена на одговарајућу висину);

- лопта није додирнула бок противника (чак и ако сте током сервиса закачили мрежу, али је лопта додирнула само вашу страну, такав сервис рачунаће се као минус);

- током сервиса, лопта два пута додирне вашу половину;

- након вашег сервиса, лопта је излетела са противничког стола;

- додиривање стола руком или намерно кретање стола;

- противнички ударац уследио је раније од првог додиривања лопте на врху стола.

Додаци:

- лопта је додирнула мрежу и прелетела на противничку страну - постигнут је поен;

Парови:

Веома је важно одржавати зонску дистанцу приликом сервирања, ако сервирате с десне стране6 лопта би требало да слети на противничку леву страну (тј. Дијагонално). У време митинга, сваки играч мора редом да удара лопту, ако се не поштује редослед, противнику се додељује поен. Прелазак услуге следи након два скупа. Након сваког митинга, партнери се мењају у својој половини.

Ако узмемо у обзир стара правила игре у стоном тенису, она су се доста променила. До 1. септембра 2001. године, свака утакмица је трајала до 21 поен, да би се победило било је потребно узети три утакмице, од којих су се две рачунале: две игре су такође пребациле стране на пола. Такође, као и по новим правилима, победа се рачунала само са разликом до два поена у игри. Ако су противници били одвојени једним бодом, играли су на победничка два. Пет утакмица таквог стоног тениса исцрпило је противнике, пошто је лопта имала 38 пречника, брзина јој је била огромна.